Na początku był Chaos, czyli geneza Paladins (Część 1)

img
Mar
22

Na początku był Chaos… Z Chaosu zaś wyłoniło się Paladins – dziecko narodzone ze związku Tribes Ascend i Team Fortress 2.

Dawno, dawno temu, w 2012 roku pewna grupa ludzi pracujących w Hi-Rez Studios wpadła na pomysł stworzenia nowej gry (połączenia Tribes Ascend, City of Heroes i Team Fortress 2) – Chaos. W tym artykule zajmę się opisaniem pierwszych szkiców postaci, które zostały ujawnione. Już na samym początku powiem, że gdyby ta gra wyglądała tak jak twórcy planowali na początku… byłaby dużo piękniejsza (oczywiście w mojej opinii) 😉


Zacznijmy od jedynego znanego Nam szkicu, który przedstawia rozgrywkę w pierwotnej postaci. Widzimy tutaj wielką bestię, która nasuwa mi dwie produkcje, którym Hi-Rez mógł się inspirować. Pierwszą z nich jest gra Evolve, gdzie każda postać używała jetpacka i walczyła z gigantycznym potworem. Drugą, i bardziej prawdopodobną, jest tryb Oblężenie z innej produkcji Hi-Rez – Smite. Tam po zebraniu konkretnej liczby punktów pojawiał się wielki moloch oblężniczy, którego trzeba było wyeliminować, by obronić swoje budowle lub chronić go, by pokonać przeciwnika.

Widzimy też, że pierwotnie klimat gry miał być znacznie cięższy, mroczniejszy, ocierający się o realia niemal postapokaliptyczne (może stąd nazwa – Chaos).


Przejdźmy teraz do postaci z projektu Chaos, które pojawiły się (nieco przerobione) w znanym Nam dziś dobrze Paladins:

FERNANDO

Heavy Machine Lancer

 

Fire Lance Concept

Early Gunner Lance

Sci Fi Gunner Lance

 

Jak widzicie Nasz urodziwy amigo pierwotnie miał być budzącym respekt kosmicznym twardzielem, a jego lanca mogła wystrzeliwać wiązki prądu elektrycznego w podobny sposób, co Grohk.


  BARIK

 

Tu z kolei widzimy, że Barik dzierży w dłoniach wielki klucz oraz strzelbę. Niewykluczone, że miał on być mocno wzorowany na Inżynierze z Team Fortress 2. Jego wygląd zaś prezentuje się epicko, niczym wyjęty rodem z mitologii nordyckiej!


PIP

 

 

Early Alchemist concept

 

Pip nie zmienił się szczególnie mocno. Warto jednak wspomnieć, że powyższa wersja Naszego lisa była dostępna w bardzo wczesnej wersji gry. W sumie szkoda, bo moim zdaniem bardziej pasuje mu wygląd powyższy.


RUCKUS

Carapace Armor Designs

 

Tutaj z kolei widzimy prawdopodobnie wczesny projekt Ruckusa, który został niestety zakończony na szkicu. Patrząc na stopy tego kombinezonu można przypuszczać, że postać z Chaosu miała mieć umiejętność szybkiego biegania/zrywu lub wysokiego skoku. Ostatecznie goblin wciąż posiada swój pancerz oraz minigun w obecnej wersji gry, a umiejętność ruchowa została lekko zmodyfikowana.


DROGOZ? VIKTOR?

Knight Gunner

 

Powyższy szkic przedstawia projekt postaci, od której prawdopodobnie powstali Drogoz oraz Viktor. Jednak, jak widać na zamieszczonej grafice, Knight Gunner mógł najpewniej uderzać wręcz ostrzem broni oraz zastawiać pułapki/rzucać paralizatory (przypięte do pasa).


SKYE

Jester Assassin

 

Tutaj jedyne, co nasuwa mi się na myśl, to postać, którą gracze kochają lub nienawidzą z całego serca – Skye. Z racji tego, że postać u góry jest zabójcą, śmiało można wywnioskować, że ona i Skye mają bardzo dużo wspólnego.


CASSIE

Assassin sketch

 

Przechodzimy do postaci, która została chyba najmniej zmieniona. Gołym okiem widać powyżej Naszą urodziwą Cassie, na dodatek z wprowadzoną niedawno w Paladins kuszą. Na grafice widać, że poprzednia wersja Cassie była bardziej mroczna, a jedną z jej umiejętności było coś związanego z kunai.


EVIE

Spirit Dancer

 

A to kto? No oczywiście, że Evie! Tylko wersja prowadząca walkę w zwarciu przy pomocy duchowych pięści. Jestem naprawdę ciekaw, jak stara wersja Evie miała działać. A Wy co sądzicie?


SUMMONER

Summoner

 

Ta postać kojarzyć się może wyłącznie z Mal Dambą, ze względu na zielonego stworka na jej ramieniu. Jednak jeśli przyjrzymy się dokładniej, możemy zauważyć na pasie emblemat smoka, co nasuwa podejrzenie, że Summoner miała przyzywać moce smoków lub je same w różnych postaciach. Jej lewa ręka dzierży zaś metalową rękawicę okutą w coś przypominającego kryształ. Może służył bohaterce jako wysuwana tarcza?


CLERIC

Cleric

 

Kleryk to postać z projektu Chaos, która niebawem może zawitać do Paladins jako support imieniem Seris (dane z dnia 22 marca). Ciekawi mnie kula, która lekko lewituje nad dłonią owej postaci, a także skrzydła-drony. Macie jakieś pomysły jakie umiejętności miała mieć ta postać? Piszcie w komentarzach 🙂


FIRE MAGE

Fire Mage

Fire Mage Sketches

 

Tutaj przyznam się bez bicia – nie będę się rozpisywał, ponieważ Mag Ognia jest aż nadto oczywisty w działaniu 😀 Możliwe jednak, że jego „potomkami” są po części Grohk (kostur) oraz Fernando (miotacz ognia z lancy).


HUNTER

Hunter

 

Nie mam pojęcia na czym mogła opierać się ta postać. Za mało detali. Macie jakiś pomysł na nią? Piszcie!


A oto inne szkice postaci projektu Chaos, które niestety nie mają imion:

 

Możliwe, że zostaną one wykorzystane w przyszłości w Paladins. Czas pokaże.

Podobał się artykuł? Czekamy na Wasze opinie!

*Uwaga amigo! Autorski artykuł. Jeśli zauważysz go na konkurencyjnym portalu, wiedz, że został skradziony.*

Źródło: https://www.artstation.com/artwork/ad96X

FACEBOOK
GRUPA
STRONA WWW
YOUTUBE

TWITCH

 • img
  Mar 22, 2017 @ 19:38 pm

  Chętnie bym ujrzał kilka z nich w grze, taki mroczny design jest naprawdę genialny :O

 • img
  Mar 22, 2017 @ 19:52 pm

  Nie należę do fanów wszystkich tych konceptów, ale doprawdy, gdyby obecnie postacie miały chociaż trochę tego wyrazu co te prezentowane w artykule to gra byłaby o wiele lepsza. Design postaci obecnie leży, kwiczy i prosi o pomstę.

 • img
  SHOGHUUN Odpowiedz
  Mar 22, 2017 @ 23:27 pm

  tam taki ogr wyglada jakby mial bicze w rekach xd postac z biczami moglaby byc fajnym damage makerem z umietetnosciami typu przez pare sekund bicze pod napieciem i zadajesz wiecej dmg, jednym biczem lapiesz jak makoa ale nie przyciagasz tylko drugim biczem jakis damage zadajesz i ult ze napieprzasz nimi dookola jak opetany 😀

 • img
  Dominik Odpowiedz
  Mar 30, 2017 @ 12:35 pm

  Mi własnie brakuje postaci typu mag jakiegos zywiolu czy czarodziejka jakas. Jak zobaczyłem maga ognia, kopara mi opadła 😀 Mam nadzieje że za jakiś czas ujawni się takowa 😉