Tier List OB46

img
Mar
30
Tier Czempioni
SS
S+
S
A+
A
B+
B
C+
C

Jak widzicie w powyższej tabeli, najnowszą tier listę otwiera nie kto inny jak Lex – Ręka Sprawiedliwości. HiRez chciał stworzyć postać, która wymierza sprawiedliwość na własną rękę i nie boi się nikogo… i udało się to im. Jeśli ktoś gra dobrze tą postacią to na ten moment w pojedynku 1v1 pokonać go może jedynie Grover z legendą „Głębokie korzenie” i Sha Lin, który nie spudłuje żadnego strzału. Całe szczęście HiRez szykuje już dla niego nerfa, więc w następnym patchu balans wróci do gry 😉
Następną postacią w zestawieniu jest Sha Lin. O nim mogę powiedzieć jedynie tyle, że dla niego nerf też jest już szykowany. Dokładnie chodzi o osłabienie jego comba „Impaler Arrow” i „Planted” („Przygważdżająca Strzała” i „Podłożono” dla fanów najlepiej przetłumaczonych umiejętności).

Drogoz trzyma się cały czas na górze Tier Listy chociaż dostał niedawno małego nerfa… nie przeszkodziło mu to dlatego, że należy do tych „łatwiejszych postaci” i każdy może nim coś ugrać.

Wysoka pozycja Androxusa i Ying raczej nie powinna nikogo dziwić. Ten pierwszy trzyma się tam odkąd został dodany do gry, a Ying jest po prostu healerem, który wymaga najmniej skilla. Jej klony same robią całą robotę. Ostatnia postać w Tierze A+ – Bomb King, znajduje się tam prawdopodobnie dlatego, że dzięki swoim legendarnym kartom z łatwością może niszczyć każdego tanka dostępnego w grze.

Postaci z Tieru A lub tych który zaliczyły minimalny spadek lub awans nie będę opisywał, ponieważ one są jak jest napisane w wyjaśnieniu „Idealnie wyważone”, więc nie ma sensu się zagłębiać w ich zmiany.

Jedną z najciekawszych zmian tutaj jest straszny spadek Maeve, która była przez jakiś czas niepokonana. Stało się to, kiedy „Dziewięć Żywotów” przestało ją domyślnie leczyć… wtedy dla wielu ta postać umarła. Oczywiście według mnie tak nie jest. Teraz po prostu ta postać wymaga wyćwiczenia i wtedy nadal jest niezłą maszynką do zabijania.

Na koniec spojrzę jeszcze na sam dół zestawienia. Pierwsza tu jest Skye – znienawidzona postać przez wszystkich, którzy zaczynają grę. Jak się okazuje jest ona jedną z najsłabszych postaci. W rękach mocnego gracza może coś zrobić, jednak jest tak papierowa, że nie trudno ją zabić. Wystarczą 2-3 celne strzały. Inara i Fernando są tak nisko, bo niezbyt nadają się oni do gry jako solo tank. Dopiero w kooperacji z drugim tankiem z wyższych Tierów mogą trochę pomóc w grze.

Wyjaśnienie

Tier SS – destrukcja, apokalipsa, płacz, zgrzytanie zębów i powolny internet – to właśnie wywołują postacie zawierające się w tym tierze, a ich potęgę można porównać do plag egipskich.

Tier S+ – tier zdolny dopasować się do każdej drużyny i każdej taktyki. Potrafi wygrać swojej drużynie cały mecz.

Tier S – jedne z najlepszych postaci, zdolne do zasiania prawdziwego chaosu na polu walki. Są idealnym materiałem na first pick oraz first ban.

Tier A+ – dobry tier, idealny na mecze rankingowe. Potrafią współgrać z niemal każdą drużyną, lecz z patcha na patch mogą utracić swoją pozycję.

Tier A – idealnie zbalansowane postacie, które praktycznie nie podlegają większym zmianom, a ich umiejętności są nienaruszalne.

Tier B+ – w jakiś sposób silny tier, lecz nie pasuje do każdej sytuacji. Muszą współgrać z innymi postaciami i tylko doświadczeni gracze potrafią nimi coś wskórać na własną rękę, lecz muszą również liczyć na dobry skład drużyny.

Tier B – nieco słaby tier. Drużyna musi prowadzić mecz pod tę postać, by mogła się ona wykazać. Nie polecana w meczach rankingowych.

Tier C+ – nieco lepszy tier od C, lecz wciąż szału nie ma.

Tier C – najgorszy z możliwych wyborów. Kompletnie nieopłacalne postacie nawet w rękach prawdziwych mistrzów.

 • img
  Ant0ni24 Odpowiedz
  Mar 31, 2017 @ 10:04 am

  Czy tylko ja mam tendencję do B+ (Kinessa, Maeve) chociaż Drogozem (S) tez grywam xd

  • img
   Mar 31, 2017 @ 17:19 pm

   Też lubię pograć tymi „słabszymi” postaciami… żeby udowodnić ludziom, że potrafią coś zrobić xD

 • img
  Kwi 1, 2017 @ 14:24 pm

  Przecież Fernando daje radę 😉

  • img
   Kwi 1, 2017 @ 20:00 pm

   Niby daje radę, ale w porównaniu do innych tanków jest strasznie słaby :/ Ale już jako 2 tank można nim fajne rzeczy pograć 😀