Tier List OB48

img
Kwi
27
Tier Czempioni
SS
S+
S
A+
A
B+
B
C+
C

 


Jak widzimy całe zestawienie otwierają Lex, Drogoz oraz Bomb King. Pierwszy z Trójcy jest tu nie bez powodu. Najszybsza postać ze wszystkich, do tego dzięki swoim wślizgom może łatwo i szybko dostać się za plecy przeciwnika, by wpakować w niego kilka strzałów, a całość zwieńcza ult, który jest istną maszyną do penta killi, jeśli wyczuje się moment. Kolejnym z tieru S jest Drogoz. On z kolei jest postacią tak zawziętą i łatwą w obsłudze, że potrafi pokonać solo niemal każdego. Do tego dochodzi fakt, iż jego legendarne karty są świetne i każdą z nich można pozamiatać pole bitwy swoim smoczym ogonem. Całość kończy szybko ładujący się ult oraz wysoka mobilność. Ostatnim jest Bomb King, którym trzeba umieć grać, lecz można nim wygrać swojej drużynie mecz. Nie bez powodu częstotliwość wybierania tej postaci na turniejach wynosi od pewnego czasu 100%. Nie trzeba opisywać, że jest to zasługa oszołomienia jakie potrafi nałożyć, kontroli punktu, wysokiej mobilności. Postać należy do tych, którymi wystarczy zrobić *pew pew*, by pokonać prawie każdego, nawet tanka.

Kolejny szczebel zajmują: Makoa, Sha Lin, Androxus, Seris oraz Viktor. Dlaczego tak? Są to postacie, które wymagają konkretnych umiejętności oraz celności. Makoa musi trafiać większością kotwic, Sha Lin większością strzał, ale również musi wyczuwać moment, by taktycznie wycofać się i uderzyć ponownie. Seris jest niemal nie do zabicia w pewnych rękach i piastuje nieocenione stanowisko w drużynie, jeśli trzyma się wspierania drużyny. Viktor zaś jest szybki, a ult czyści punkt w mgnieniu oka jeśli trzeba, a celność strzałów, czy to z biodra czy przez celownik, to priorytet grając nim. Na czym zaś polega potęga Androxusa? O tym napiszemy już niebawem 😉

W tierze A znalazło się aż 11 czempionów. Tutaj nie ma co się rozpisywać, ponieważ postacie na tym szczeblu są idealnie zbalansowane i póki co nie potrzebują ani buffów ani nerfów.

Całą tabelę zamykają Kinessa, Maeve, Grover, Skye, Fernando oraz Inara. Dosyć słabo komponują się z resztą drużyny, do tego karty legendarne w dużej części nie są czymś szałowym i ciężko im pokonać w walce 1v1 kogoś z wyższych tierów. Mimo wszystko dobre postacie na luźne mecze.


Wyjaśnienie

Tier SS – destrukcja, apokalipsa, płacz, zgrzytanie zębów i powolny internet – to właśnie wywołują postacie zawierające się w tym tierze, a ich potęgę można porównać do plag egipskich.

Tier S+ – tier zdolny dopasować się do każdej drużyny i każdej taktyki. Potrafi wygrać swojej drużynie cały mecz.

Tier S – jedne z najlepszych postaci, zdolne do zasiania prawdziwego chaosu na polu walki. Są idealnym materiałem na first pick oraz first ban.

Tier A+ – dobry tier, idealny na mecze rankingowe. Potrafią współgrać z niemal każdą drużyną, lecz z patcha na patch mogą utracić swoją pozycję.

Tier A – idealnie zbalansowane postacie, które praktycznie nie podlegają większym zmianom, a ich umiejętności są nienaruszalne.

Tier B+ – w jakiś sposób silny tier, lecz nie pasuje do każdej sytuacji. Muszą współgrać z innymi postaciami i tylko doświadczeni gracze potrafią nimi coś wskórać na własną rękę, lecz muszą również liczyć na dobry skład drużyny.

Tier B – nieco słaby tier. Drużyna musi prowadzić mecz pod tę postać, by mogła się ona wykazać. Nie polecana w meczach rankingowych.

Tier C+ – nieco lepszy tier od C, lecz wciąż szału nie ma.

Tier C – najgorszy z możliwych wyborów. Kompletnie nieopłacalne postacie nawet w rękach prawdziwych mistrzów.

 • img
  chinskidrwal Odpowiedz
  Kwi 30, 2017 @ 15:58 pm

  ze skye sie nie zgodze,jest ona po prostu zbyt op

  • img
   Maj 1, 2017 @ 16:38 pm

   Skye może wydawać się silna na niższych poziomach gry. Tylko tam potrafi być denerwująca. Na wyższym poziomie Skye najczęściej jest uważana za troll pick :/