Wiemy kim będzie Willo!

img
Kwi
26

Chwilę temu otrzymaliśmy zapowiedź nowego czempiona, który pojawi się w Królestwie przy następnej aktualizacji. Zapowiedź nie wyróżniała się niczym szczególnym – ot grafika przedstawiająca skrzydła (co nikogo nie dziwi bo Willo była kojarzona z projektem wróżki) oraz krótki tekst, który w naszej ekipie bardzo szybko rozbudził dyskusję. Dlaczego?


„A crew of patches, rude mechanicals…”

Jak się okazuje owy tekst to cytat z dramatu Szekspira „Sen nocy letniej” wypowiadany nie przez wróżkę lecz psotliwego chochlika o imieniu Puck (fairy można tłumaczyć jako wróżka ale także jako chochlik). Wiemy jednak, że nowa postać to z pewnością postać kobieca dlatego możemy przypuszczać, że będzie to jego – w mniejszym lub większym stopniu – żeńskie odbicie lustrzane.

Jednak skupmy się nieco bardziej na samej postaci Puka, dzięki czemu możemy znaleźć więcej powiązań z nową postacią w Paladins. Poniżej zamieszczamy fragment, z którego pochodzi wspomniany wcześniej cytat:

„My mistress with a monster is in love.
Near to her close and consecrated bower,
While she was in her dull and sleeping hour,
A crew of patches, rude mechanicals,
That work for bread upon Athenian stalls,
Were met together to rehearse a play,
Intended for great Theseus’ nuptial day.”

Przekład polski:

„Pani ma w strasznej kocha się potworze.
Blizko altany kwiecistej, uroczej,
Gdzie sen znużonej pani zamknął oczy,
Banda ateńskiej czeladzi surowa,
Która się we dnie po warsztatach chowa,
Zbiegła się ćwiczyć w dramatycznem dziele,
Którem chce uczcić monarchy wesele.”

Kim był Puk? Z książkowej charakterystyki można powiedzieć, że „kocha robić żarciki i psikusy każdemu kogo napotka na drodze. Oczywiście te psikusy niekoniecznie są czymś pozytywnym dla ich ofiar. Wiecznie wesoły, ale też w swojej szyderczej postawie ukrywa całkiem spore ziarno mądrości. Ponoć znalazł kwiat trafiony strzałą Kupidyna, który działa jak najprawdziwszy napój miłosny”.


W poprzednim artykule pisaliśmy na temat nowych czempionów, w tym także oczywiście Willo – poczytać dokładniej możecie pod tym linkiem. Kilka z ujawnionych ataków Willo powiązane są z postacią Puk’a. Miał on bowiem umiejętność, która bardzo kojarzy i wiąże się z umiejętnością Willo – Dead Zone. Skrzydła pokazane na zapowiedzi mogą być jedynie swego rodzaju zmyłką – skrzydła Willow pojawiają się tylko kiedy używa ulti.

Puk jednak różnił się wyglądem od swoich rówieśników – niby był wróżką jednak bardziej przypominał chochlika, goblina czy elfa. Stąd pojawiły się domysły, że zamieszczony tajemniczy plakat o „uroczym przybyszu z innej planety” wcale nie musi przedstawiać nowej skórki Pip’a, a właśnie – Willo. Czułka (chochlik), „urocza” postać, brak charakterystycznej dla Pipa szerokiej lufy w broni, a raczej coś co wyglądem bardziej przypomina spinfusor, który wypuszcza wiązki energii (broń należąca do Willo).

Jako ciekawostkę dodamy, że dostaliśmy od Hi-rezu pewnego rodzaju wskazówkę gdzie zostało powiedziane, że nie powinnismy spodziewać się stu procentowej wróżki. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Tyry (niedźwiedź) oraz Maeve (kot) dlatego teoria o chochliku pasuje jeszcze bardziej. Warto wspomnieć, że jedna z naszych redaktorek – Nana, wspomniała o powiązaniu nowego czempiona z postacią Puk’a na Twitterze Paladins co zostało zauważone przez jednego z pracowników Hi-rez’u – JuJu i polubione, co może wskazywać – po raz kolejny, że nasza teoria ma większe znaczenie.

Co ciekawe Puk, miał umiejętnośc przybierania róznych postaci (m.in. konia) więc kto wie – może doczekamy się czegoś podobnego w przypadku Willo? W piątek wieczorem wszystko się okaże!

 

 • img
  Kwi 26, 2017 @ 19:51 pm

  Coraz ciekawsze te tematy, gratuluję dociekliwości! 😀

  • img
   Kwi 26, 2017 @ 21:00 pm

   Dziękujemy! Staramy się dla społeczności 😉

 • img
  Kwi 27, 2017 @ 14:43 pm

  Mój boże a jeżeli te skrzydła to skin do Ying a tamten kosmita to nowa postać :0

 • img
  Kwi 27, 2017 @ 14:45 pm

  O przepraszam XD(coraz lepsze artykuły)